ENGLISH

ÜRÜNLER    >    AD - KEK SARIM MAKİNESİ   >    TEKNİK BİLGİLER   >    MAKİNE BÖLÜMLERİ

İPLİK GİRİŞ BÖLÜMÜ

Şişirme makinesinden beslenen iplikler makaralar yardımıyla istenilen tansiyon değerlerinde çekilir ve sarıcı kafa girişine yönlendirilir. İp çekim hızı inverter kontrolü altında ayarlanabilir. AD 54 P modelinde olası bir iplik kopuş durumunda ip koptu sensörlerinden aldığı komut ile harekete geçebilen bir manyetik fren mekanizması sayesinde ipliğin gereksiz yere sağılması engellenmiş olur.


SARIM ÜNİTESİ

Sarıcı kafa ve ipliğin üzerinde statik elektrik yükünü önlemek için epoksi levhadan oluşan bölümdür. Sarıcı kafa ipliği 500 mm çapında dairesel bir tabla üzerine eliptik formda sarmak üzere dizayn edilmiştir. İplik girişinde elektronik ip koptu sensörü mevcuttur. Olası bir kopuş durumunda sistemin ilgili birimi durur ancak diğer bölümler çalışmaya devam eder. Makinenin üst kısmında bulunan limit sensörü sayesinde kek yüksekliği ayarlanabilir. En fazla kek yüksekliği 500 mm olarak tasarlanmıştır.


DÖNER TABLA

Sarım ünitesi tarafından eliptik formda sarılan iplikler döner tabla üzerine sevkedilir. Birimler arası senkronizasyon sayesinde ipliğin kek formunda sarılmış olması sağlanır. Tabla hızı değiştirilerek istenilen sarım sıklığı kolayca ayarlanabilir.


NUMERİK KONTROL ÜNİTESİ

Bağımsız çalışan modellerde sarım ünitesi başına 1 adet, paralel çalışan modellerde her iki sarım ünitesi başına 1 adet olmak üzere tasarlanmıştır. Bu bölümden makineyle ilgili hız ve oransal değerler numerik ekrandan girilir. Bunu yanısıra manuel kontrollü mekanik tansiyon sistemi de buradan kontrol edilir. Kullanımı mümkün olan en basit şekilde tasarlanmıştır.


OPERATÖR KONTROL PANELİ

UD serisi makineler ile aynı operatör panelinden kontrol ediliebilir. Bu sayede kolay kullanım sağlanır ve tüm makine birimleri tek bir ortak birim vasıtasıyla tek tek kontrol altında tutulabilir.